Zimní dovolená na horách se snadno může změnit v průšvih, stačí podcenit přípravu. Murphyho zákon říká, že vše, co se pokazit může, se obvykle také pokazí. A co hůř, vy budete před svojí drahou polovičkou za blbce. Chcete se těmto problémům vyvarovat?
Je to sice neuvěřitelné, ale hazardérů, kterí jezdí do hor na letních gumách je stále spousta. Pak už stačí jen pár centimetrů sněhu nebo lehké náledí a k neštěstí chybí už jen kousek. Bez zimních pneumatik nevyrážejte nikam. V tom lepším případě byste mohli skončit v příkopě, v horším pod zemí. Zapomenout na zimní směs do ostřikovačů se také nemusí vyplatit. V horských oblastech je navíc bezpodmínečně nutné mít sněhové řetězy. Mít je nemusíte pouze v případě, že hodláte cestovat sněžnou rolbou nebo máte aspoň auto s náhonem na všechna kola.
Lyžařské vybavení se také vyplatí zkontrolovat pořádně. Pokud však selže, máte dolyžováno. Každý ví, že se má teple obléci. Lidé se zvládnou perfektně vymódit, mají kvalitní termoprádlo a hezkou zimní bundu, náhradní přezky na prkno už však má málokdo. To samé se dá říct i o seštelování vázání na lyžích. Naprostou nutností pro snowboardisty jsou náhradní přezky. Obětování několika málo stokorun vám pak může ušetřit i hodiny běhání po ski servisech. Servisy ve většině středisek příliš vybaveny nejsou. Náhradní vázání na lyžích mít naštěstí nemusíte, ale je dobré mít jej správně seštelované. Problém je, že málokterý servis dokáže vázání seštelovat opravdu dobře. Dáte za to několik stovek korun a ve finále se vám může stát, že z lyží vypadnete v každém druhém oblouku. Servis je proto dobré vybírat především na základě doporučení známého.