SKI AREÁL POTŠTÁT
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam na zimní dovolenou?

Zima přichází mílovými kroky. Lidé se začínají poohlížet po zimních dovolených. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. Jsou ale zahraniční střediska opravdu o tolik lepší?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. Lyžování v Alpách oproti tomu nabízelo zcela jiný zážitek. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. Investice vidět jsou, ale na Rakouská střediska ty naše stále nemají. Jízdné bylo sjezdnoceno, postavena byla spousta nových lanovek a svah je upravován častěji a častěji. Obvykle však chybí komplexní služby. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, ale musíte počítat s tím, že nic kromě hranolků s kečeupem nebo oschlého sendviče zde nekoupíte. Počítat ale musíte s tím, že Vám u jídla budou mrznout ruce, vyhřívaný přístřešek u bufetu v českých areálech standart není. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Česká střediska se zlepšují, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Vyjímek se najde bohužel jen běkolik. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Česko je podstatně levnější. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Polévku či pivko pod 150 Kč zde nehledejte. Češi toto řeší po svém - plechovkami piv, kterých obvykle vozí velké zásoby. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. S ohledem na cenu bychom doporučili spíše Francii. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakousko je oproti tomu dražší, je však výrazně blíž. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pátek 2.12.

°C
°C
Sobota
3.12.2022

°C
°C
Neděle
4.12.2022

°C
°C
Pondělí
5.12.2022

°C
°C